Az Orrteraszon 16 és 20 óra között koktélakció: egy áráért kettőt!

Programok
Éttermi Programok
Étterem
Első osztály
Fesztiválok
Kiadványok
A38 a TV-ben
Beszámoló
Galéria
Fórum
A hajó
Rendezvények
Színpadtechnika
Partnerek és támogatók
A38 Hangstúdió
S.O.S.
07.29
A38 Pesti Est Tetőterasz: Jurij, Szabadtéri 4akkordos Performansz
07.29
A38 Pesti Est Tetőterasz: Sanfranciscobeat & Kühl
07.30
A38 Pesti Est Tetőterasz: A Budapest Underground bemutatja: NILS - klippremier és koncert, vendég: Kardos Horváth János és a Love From Above
07.30
A38 Pesti Est Tetőterasz: Monkey Summer Madness - Ludmilla (Ayria Rec.), Mira (Mirajoo.com), Mister M, Bergi & Svindler (Monkey6)
07.31
A38 Pesti Est Tetőterasz: FIXI4
07.31
A38 Pesti Est Tetőterasz: Badihali, Jumo Daddy, Sobek, Suhaid, JZA MC
08.01
A38 & Time Out Budapest present: Rising Sound: DJ Kentaro (J), Cadik & Mango, Suhaid
08.03
A38 Pesti Est Tetőterasz: Singas Project, Dorotea, Bergi
08.04
A38 Pesti Est Tetőterasz: Random Szerda
08.05
A38 Pesti Est Tetőterasz: Laid (GE), Plastic Bitch
02.04.CS.21H
Marley 65 - Hungarian Tribute to Bob Marley: Ladánybene 27 meets Another Day
Bookmark and Share
reggae, dancehall, dub, ska

Hatalmas örömünnep és emlékezés Marley-ra, minden idők legnagyobb reggae királyára, zenészére, gondolkodójára, forradalmárára számos fellépővel:: Ladánybene 27 meets Another Day featuring CéAnne (Zagastic), Gregory G.Ras (Riddim Colony), Krecsmáry Zsolt (Knotty Headz), Liló & Sziszi (Riddim Colony), PASO Brass, LB Reggae Sound System (RasTamás & T.B. Homelock) meets Selecta JahFar. Jegyek a Hajó pénztárában kaphatók.

    Ladánybene 27 





KAPCSOLÓDÓ LINKEK

Ladánybene 27

KAPCSOLÓDÓ ANYAGOK


 

 

 

A Ladánybene 27 - vagy ahogy a nemzetközi szcénában nevezik: az LB27 - Magyarország első és első számú reggae-zenekara. Az 1985-ös megalakulás után 1988-ban az angyalföldi haverokból álló zenekar megnyer egy országos tehetségkutató versenyt. A siker lendületével szorgos munkába fogtak, így rövid idő alatt helyi szinten ismertté váltak akkori ska stílusú számaikkal. 1990-ben megnyerték az akkori legnagyobb, országos tehetségkutató versenyt, melynek fődíja egy lemezszerződés volt a PolyGrammal. Ezek után sorra adták ki úttörő és rendkívül sikeres lemezeiket, elévülhetetlen érdemeket szerezve a reggae magyarországi népszerűsítésében.

 


Hatalmas slágerek és "reggae-himnuszok" fűzódnek az LB27-hez, mint például a Rastafari vagy a Kell egy ház című Natural Ites-feldolgozás.

"A 95-ös, első jamaicai utazásunk után minden igyekezetünkkel azon voltunk, hogy ez a helyzet megváltozzon. * 1991. Reggae - kiadtuk az első magyar reggae albumot, rajta a Rastafari c. dallal, amit akkoriban még sokan nem értettek... * 1995. Az első utazásunk Jamaicába, ahol sorsunk megpecsételődött..* 1996. Bob Marley emlékére album és az első Marley koncertünk a Szigeten * 1996. Pozitív – címmel megjelenik az első, Jamaica-flash utáni albumunk..* 1996. Bob Marley élete és a Rastafarianizmus alapjai először magyarul, RasTamás tollából. * 1997. Trenchtown Reggae Party – T.B.Homelock első pesti reggae klubja.. * 1998. Kell egy ház DUB version, az első hazai dub remix dBalage közreműködésével. * 1998. DUB4U beindul. * 1999. Az LB27 Reggae Camp fesztivállá fejlődve veszi át szerepet a korábbi évek Reggae Táboraitól. * 2002. Links to Babylon - A Reggaekirakat albumból kikeverjük az első hazai DUB remix albumot. * 2003. Az első Spring Reggae Jam * 2005. Az első Weekly Roots hírlevelünk. * 2007. Megszületik az első hazai riddim album – Judge Day!!! * 2007-2008-2009. King Yellowman, Michael Rose és Don Carlos a Reggae Camp-en! * 2009. Az eddigi legnagyobb nemzetközi sikerünk, King Yellowman és az LB27 közös produkciója: Color Dem, a második riddim albumunk.* 2010. Az első Ride Di Riddim Festival * És közben figyelünk a feltörekvőkre, évente többször körbejárjuk az országot koncertjeinkkel és igyekszünk az egymás iránti tisztelet és a pozitív gondolkodás jegyében létezni..."

A zenekar tagjai
Árokszállási RasTamás: dob
Bodnár Tibor: gitár, vokál
Bokó Zoltán: billentyűs hangszerek
Hertelendi István: basszusgutár
Miksa: ének
Lewy Brandy: billentyűs hangszerek, vokál 

Diszkográfia
1991. Reggae (PolyGram)
1993. II. (PolyGram)
1994. LIVE (PolyGram)
1995. Van még a világon…(PolyGram)
1996. Bob Marley emlékére (Hungaroton)
1996. Pozitív (EMI)
1998. Kell egy ház – maxi (EMI)
1998. Kell egy ház (EMI)
1998. The Best of 1991-1995. (PolyGram)
2001. Kell, hogy szállj! – maxi (CrossRoads)
2001. Reggaekirakat (CrossRoads)
2002. Links To Babylon (CrossRoads)
2005. 20 év reggae – dupla DVD (CrossRoads)
2006. Az élet más – remix album (szerzői)
2007. Judge Day – riddim album (szerzői)
2008. Babylon Cirkusz (szerzői)
2009. Color Dem feat. King Yellowman – riddim album (szerzői)

Bookmark and Share
A kommenteket bárki láthatja, de csak a regisztrált és belépett barátaink szólhatnak hozzá. Ha korábban már regisztráltál, jobb oldalon felül, a Belépés menüpontnál jelentkezhetsz be.
Regisztrálni itt tudsz. A hozzászólásokat utólag moderáljuk, az itt olvasható elvek alapján.


Együttesek, akiket szívesen látnánk a hajón
(royal_jelly)
07-26 /// 14:25
SWANS
(saintjust)
06-25 /// 14:07
Emergenza Fesztivál - közép-európai döntő
(nickmann)
06-23 /// 19:08
The Whitest Boy Alive
(kertímea)
06-21 /// 19:32
VHK, 2009. 09.26, szombat, A38 hajó!!!!
(Ozirisz)
06-21 /// 16:47
   



iCal-ba illesztés
Google Naptárba illesztés
.ics file letöltése
iCal-ba illesztés
.ics file letöltése
iCal-ba illesztés
.ics file letöltése