
Hej, Dunáról: online gyerekprogram 9. nap

Rendhagyó héthez érkezett a Hej, Dunáról online gyerekprogram: három alkalommal mutat be újabb varázslatos meséket és táncraperdítő koncerteket. Ráadásul, október 29-én négy zenekar is fellép a Hajón. A Hej, Dunáról zenés-mesés sorozat élőben jelentkezik a fedélzetről az A38 Hajó a Petőfi Irodalmi Ügynökség és a Mesemúzeum együttműködésével. Az online gyerekprogram a Köszönjük Magyarország! pályázat keretében valósul meg, és élőben követhető a Hajónapló közösségi felületein.
11:00 Lovászi Edina és zenekara: ABC koncert
Abszurd? Bravúr? Celeb? Micsoda furcsa szavak! Vajon mit jelenthetnek? Derítsük ki együtt! Hogyan? Interaktív játék és dalok segítségével! Lovászi Edina és zenekara a szavak birodalmába kalauzolják el a gyerekeket és az egész családot.
11:40 Miklya Zsolt: Végtelen sál
Ébredtél bóbitával? Láttad, milyen színű a semmi álma? És a végtelen milyen? Sálhosszúságú? Miklya Zsolt költészete csupa kérdés és játékosság. A formailag változatos, mégis egységes kötet verseiben életre kel a begipszelt kéz, a nyakra tekert sál, és váratlanul mesébe fordul bármilyen hétköznapi helyzet.
12:40 A Ghymes bemutatja Szarka Gyula: Tücsöklakodalom
Szarka Gyula pedagógiát végzett, hosszú évek óta foglalkozik gyermekeknek szánt népdalfeldolgozásokkal, és rendszeresen ad gyermekkoncerteket. Műsorában népzenét ad elő, népi hangszereket mutat be, megismerteti a magyar népzene alapjait és közösen énekel a gyerekekkel. A lendületes zenei feldolgozások közel állnak a mai gyerekek érzésvilágához, alkalmasak arra, hogy maivá, befogadhatóvá, megszerethetővé tegyék a magyar népdalkincset.
13:20 Kertész Edina - A lány, aki a szavakkal varázsolt
„Élt egyszer egy kislány, aki előtt egy könyvet lapozgatva megnyílt egy szavakból épülő varázslatos világ. Szabó Magda azonnal tudta, hogy ebben a világban van az igazi helye.” A Naphegy Kiadó életrajzi sorozata híres magyar személyiségek életét mutatja be 5-8 éves gyerekeknek. Erdős Pál matematikus, Hugonnai Vilma orvosnő, Bartók Béla, Balázs Júlia csillagász és Kós Károly építész után a sorozat legutóbbi darabja Szabó Magda életét dolgozza fel.
14:20 Juhász Katalin: Falevelet fest az ősz
Juhász Katalin Falevelet fest az ősz c. tematikus őszi műsora elevenedik meg az A38 Hajó Panorámastúdiójában. Jókedvvel, örömmel, sok mosollyal és rengeteg szeretettel zenél Juhász Katalin óvodásoknak és kisiskolásoknak szóló műsorában, célja, hogy hozzájáruljon a gyerekek zenei ízlésének formálásához.
A Vidám Vándorok Társulat meséiben mindig elrejt valami értéket, tanulságot ami a sok mókán és kacagáson túl nyomot hagyhat a gyermekekben. A Hej, Dunáról műsorában Éviről és Jancsiról mesélnek, a két nagycsoportosról, akik különböző kalandokba keverednek, miközben jól ismert népdalok és vidám óvodás dalocskák csendülnek fel. A történet végén persze minden jóra fordul, ám a gyerekek láthatják, miért is nagyon fontos szót fogadni.
A Hej, Dunáról online programsorozatban szeptember 12-től kezdve tizenhat alkalommal három gyerekzenekar ad koncertet, valamint két szerző olvas fel műveiből. M...