
Hajógyár x A38 / Grecsó Zoltán portrébeszélgetés / Velekei László, Kertész Endre

A Hajógyár és az A38 Hajó Zene x Mozgásművészet eseménysorozata a magyar zenészek és táncosok együttműködésének elősegítéséért, és a színpadi produkciók látványának gazdagításáért jött létre. A klasszikus élőzenei kíséret alatt különböző táncművészeti stílusok, mint például a kortárs és a neoklasszikus tánc fúzióját mutatjuk be. A két hazai kortárs táncos koreográfiájának koprodukciója aznap kerül először közönség elé. Az alkotók, a bemutatót követően egy, Grecsó Zoltán által vezetett beszélgetésen mesélnek az izgalmas közös munkafolyamatról.
A portrébeszélgetés vendége: Velekei László, a Győri Balett igazgatója, koreográfusa
Az est zenei felelőse: Kertész Endre, csellóművész
Táncművészek:
Váth Máté
Herkovics Eszter Adria
Kezdés: 20:00
Grecsó Zoltán
Grecsó Zoltán jelenleg a New York-i Jonah Bokaer és a budapesti Duda Éva Társulat táncművészeként, a Magyar Táncművészeti Egyetem művésztanáraként és szabadúszó koreográfusként dolgozik. Gyakran alkot együtt testvérével, Grecsó Krisztiánnal (író, költő, az ÉS szerkesztője), akivel összművészeti előadásokat hoznak létre. 2019 júniusában szerzett MA diplomát moderntánc-pedagógusként a Magyar Táncművészeti Egyetemen. 2014-ben Fülöp Viktor-ösztöndíjas táncpedagógus lett. 10 éves szakmai múltja alatt közel 70 különböző produkcióban vett részt. 2009-ben hozta létre saját improvizációs stúdióját, a Willany Leó Improvizációs Táncszínházat, amellyel 2008 óta minden szerda este találkozhatnak az érdeklődők.
Velekei László
10 éves koráig néptáncot és versenytáncot tanult, balett táncosként a Pécsi Művészeti Szakközépiskolában végzett. 2020-ban elvégezte a Magyar Táncművészeti Egyetem táncos és próbavezető szakát. Pályafutását 1996-ban alapító tagként kezdte a Magyar Fesztivál Balettben. 1997-től a Győri Balett társulatához került, 1999-ben az együttes magántáncosa lett. 2009-től a táncot befejezve koreográfusként és művészeti asszisztensként dolgozik a társulatnál. 2015 óta a társulat művészeti vezetője.
2020. július 1-je óta a Győri Balett társulat igazgatója.
Az esemény a Petőfi 200 Emlékév keretében a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával jött létre.
A hatályos jogszabályok alapján a különböző védettségi igazolványok fizikailag vendégeinknél lévő személyazonosító igazolvány, vagy útlevél együttes felmutatásával érvényesek. Elfogadjuk védettség tényéről kiállított plasztikkártyát, EESZT applikációt, EU Green Passt, valamint 7/2021. (IV.29) KKM rendeletben felsorolt országok védettségi igazolványát. 18 éven aluli nem védett személy csak védett szülővel vagy törvényes képviselővel érkezhet, életkorát személyazonosító igazolvánnyal, útlevéllel vagy diákigazolvánnyal szükséges igazolnia.
Vezetői engedélyt, illetve az okmányokról készült fotót, scant, PCR tesztet, közvetlenül oltás után kapott igazolást vagy bármely egyéb dokumentumot nem áll módunkban elfogadni. Aki nem rendelkezik érvényes igazolvánnyal, azt érvényes jeggyel sem áll módunkban beengedni, érvényes védettségi igazolvány hiányában a megvásárolt jegyet visszaváltani nem tudjuk.
A Hajógyár x A38 sorozat fő célkitűzése, hogy elősegítse a kortárs művészek közötti együttműködést és a koprodukciók által összekapcsolja, közelebb hozza egymás...