A 2004-ben alapított Romengo négy kontinens, több mint 30 országában koncertezett, a magyarországi oláh-cigány zenei kultúrát képviselve a legrangosabb világzenei fesztiválokon és koncerttermekben. Dél-Korea, Malaysia, Dél Amerika, India, Mexikó, Üzbegisztán vagy éppen a Berlini Filharmónia vagy a Frankfurti Opera közönsége élvezhette a Romengo zenéjét. Mindhárom nagylemezük a világzenei ranglisták első albumai között szerepelt. Hivatásukat, a cigány és nemcigány honfitársaik együttműködésének erejét a zenén keresztül mutatják meg, az első lemezük címébe sűrítették bele; Kétháné, ami cigányul azt jelenti: együtt.
A tagok nagy része autodidakta módon tanult zenélni, otthoni körülmények között. A szülőktől, nagyszülőktől hallott dalokat a mai városi hangzásnak megfelelően a hagyományok tiszteletével szólaltatják meg dalaikat.
A Romengo főékessége kétségkívül, a Kossuth-díjas és Womex-életműdíjas Lakatos Mónika hangja, aki 2022-ben a Kossuth-díjat első – a hagyományokat is őrző – oláh cigányként, ráadásul nőként kapta meg!