Musica Moralia
musica moralia (Meggyesházi Éda) különleges hangulatú, experimentális poszt-folk világú énekesnő, zenész. Saját megfogalmazása szerint csendes zajt játszik – egyszer cimbalommal, máskor zongorával. A zenélést egy kéthúros gitárral kezdte és a zongorával, majd a csellóval folytatta, eközben megmagyarázhatatlan vonzalmat érez a ’80-as évek elektromos orgonáihoz is. Több mint tíz éve van jelen a zenei színtéren Magyarországon, Németországban, Hollandiában. 2012-es első megjelenését, a nagyrészt csellón és elektromos orgonán íródott Tooth and Teeth EP-t. 2016-ban követte debütáló nagylemeze Hell is Coming Home címmel, intim, rendkívül személyes, cimbalmon, zongorán, orgonán előadott dalokkal, a Normafa Records megjelenésében. A musica moralia jelenleg második nagylemezén dolgozik, a lemezfelvételen és az élő fellépéseken zenekarral kiegészülve, Meggyesházi Éda (cimbalom, orgona, ének) mellett Czitrom Ádám (basszusgitár), Jakab Péter (gitár, szintetizátor) és Király Márton (dob) működik közre.
Sophia Djebel Rose
A francia-marokkói származású Sophia Djebel Rose már fiatalon felfedezte a költészet iránti érdeklődését. Gyerekként azt állítja, hogy író lesz, hogy kifejezze annak a földnek a szépségét, amelyet folyamatosan elhagy, egy állandó száműzetésben, amely két ország között megosztott gyermekkorára jellemző. Később irodalmat és filozófiát kezdett tanulni. Ám amikor 23 évesen leérettségizik, hogy tanítson, úgy dönt, mindent otthagy a nomád életért. Vállalja a kockázatot, legyen radikális, még mindig ízlelje meg az út porát.
Mert végül is az maradt meg ezekből a dolgos évekből, hogy a költészetnek csak akkor van értelme, ha cselekvésben valósul meg. Ebből a radikális és életmentő választásból néhány év vándorlás következett. Sophia beutazza Európát, a Maghrebet és a Közel-Keletet, ahol az An Eagle in your Mind című folkduóval lép fel, amelyben az indiai harmóniumon énekel és játszik. Zenei képzettség és bármilyen tapasztalat nélkül az ösztön és a hit az, ami irányítja az alkotást. Munka közben tanulja meg az énekes szakmát. A török és másutt található underground klubok közül Sophia megőrzi a lehetséges ízét, és a margók iránti el nem múló szeretet.
Raoul Eden
Raoul Eden gitáros John Fahey, Robbie Basho, Jack Rose és Daniel Bachman szellemében zenél. Játékát mélyen befolyásolja a keleti zene, az indiai râga és a klasszikus líra, de még mindig a sötét primitív pszichedelikus bluesban gyökerezik. Repetitív és eksztatikus szerkezeteket, konstruált és világító dallamokat és kvázi rögtönzött szabad formákat egyaránt fejleszt; Mindez a valóságon túli belső utazással határos.
A koncert a LivEurope támogatásával valósult meg.