A 2023-as Fülesbagoly tehetségkutató győztes Liana zenekar 2022-ben indult, saját magukra dreamfolkpopként hivatkoznak. Zenéjükre a népzene, a varázslatok világa ugyanúgy hatással van, mint a soul, a pop, vagy a klasszikus zene.
Gyémánt Bálint gitárjátékára a kísérletezés, a határok tágítása jellemző, legyen szó Harcsa Veronikával közös munkáiról vagy saját projektjéről.
Az 1985-ben alakult Bohém Ragtime Jazz Band a világ egyik legjelentősebb tradicionális jazzegyüttese. A Magyar Dixieland Verseny első díja mellett 2003-ban „az év jazz zenekara”-ként eMeRTon-díjat kaptak, 2010-ben „Magyar zeneművészet” kategóriában Bács-Kiskun megyei Prima-díjasok lettek, és megkapták a Sgt. Pepper's Jazz Club díját Hollandiában 2018-ban az év legjobb zenekaraként.
Balla Claudia énekes-dalszerző. Több albuma jelent meg az évek során, dalai felcsendültek már a világ számos országában, s írt olyan hazai sztároknak, mint Wolf Kati, Szatmári Orsi vagy Csondor Kata. Legutóbbi nagylemezén Miklósa Erika is közreműködött.
Stílusuk olyan sokszínű populáris irányzatokból tevődik össze, mint a pop, az alternatív, az elektronikus és a hiphop, szövegeik elgondolkodtató képeken keresztül ábrázolják az élet aktuális, fontos kérdéseit minden korosztály számára.
Repertoárjukon jazz örökzöldek mellett Varga Tivadar szerzeményei találhatók, így kikerülhetetlen Oscar Peterson neve, aki óriási hatással volt Tivadarra mind a zongorajátékot, mind a klasszikus zenei hatásokat tekintve.
A 2016-ban, klasszikus és jazz zenei tanulmányokat folytató, vagy éppen befejező fiatal zenészekből alakult, sokszorosan díjnyertes Antal Gábor Trió mára a magyar zenei élet egyik megkerülhetetlen színfoltjává vált.
Az Artisjus-díjas Nagy Emma Quintet a modern, kortárs jazz új generációs képviselője. Az idén hatodik születésnapját ünneplő zenekar rövid idő alatt járt be hosszú utat. A rengeteg hazai koncert mellett versenyek és fesztivál fellépések alkalmával jártak Olaszországban, Lengyelországban, Spanyolországban, és Szlovákiában.
Oláh Kálmán Junior Príma Díjas jazz-szaxofon művész már korán nagy érdeklődést mutatott a klasszikus és a jazz-zene iránt. Édesapjával id. Oláh Kálmánnal és bátyjával Oláh Krisztián zongoraművészekkel számos olyan formáció tagja, akik mind a hazai, mind a külföldi koncerttermek állandó neves fellépői, művészei. Célja, hogy formációjára írt kompozícióit, művészi és zeneszerzői munkásságát minél szélesebb körben bemutathassa.
Schmidt Vera szívhez szóló dallamokat hoz el nektek, feldolgozásokat és saját dalokat, történeteket, melyeket az élet inspirált.
Közös gitár- és harmonikakísérettel olyan művek hangoznak el majd, mint a Föltámadott a tenger, a Megint csak beszélünk, az Egy gondolat bánt engemet, a Falu végén kurta kocsma, és még sorolhatnánk Petruska András, Maszkura és Kathy Zsolt jóvoltából.