The Death and Resurrection of Mörk címmel tartott lemezbemutató koncertet 2019 húsvét hétvégéjén a soul- és funkalapokra épülő zenét játszó Mörk. Az együttes technikás, improvizációkban bővelkedő zenéje garantáltan feltölti pozitív energiával azokat, akik visszanézik velünk a koncertet a 41. Budapesti Tavaszi Fesztivál alkalmából!
Az észt származású Ewert and the Two Dragons formációja 2017-ben tért vissza Magyarországra, ahol a Budapesti Tavaszi Fesztivál keretében adtak felejthetetlen koncertet az A38 Hajó közönségének – és amire most ismét együtt bólogathatunk a kanapénkról figyelve.
A francia L.E.J énekestrió a 2019-es Budapesti Tavaszi Fesztiválon táncoltatta meg egy feledhetetlen koncerten az A38 Hajó közönségét. Az utóbbi évek egyik legnagyobb francia sikertörténete: a három bűbájos zenészlány a nyári slágerek kedves és franciásan elegáns feldolgozásaival és saját lemezükkel (Poupées Russes) hatalmasat robbantottak.
A 41. Budapesti Tavaszi Fesztivál a legjobb A38-as koncertjeit idézi fel idei, online programjában. Április 10-én a United in Sounds - Cosmic Forces of Oneness a modern afrikai zene kiváló hazai és külföldi képviselőit hozza el Hajó a fesztivál virtuális terébe. A magyar Mabon Dawud Republic zenészei mellett számos külföldi vendég vonul fel a színpadon – többek között a kirobbanóan energikus, ghánai Stevo Atambire, a kologo nevű hangszer mestere.
A duó világában az elvágyódó és örökké reményteli hangulat találkozik az aktuális elektronikus zenei alapokkal. Üzenetük egyszerű: próbáljunk meg kiszakadni a hétköznapi nyüzsgésből és igyekezzünk megélni a pillanatot. Az estet felvezeti a remek bécsi etno-jazz formáció: a Golnar és Mahan Trio.
Magyarország Kormányának döntése értelmében, a világméretű egészségügyi veszélyhelyzettel kapcsolatos iránymutatásokat követve elmarad az idén 40. születésnapját ünneplő Budapesti Tavaszi Fesztivál.
Magyarország Kormányának döntése értelmében, a világméretű egészségügyi veszélyhelyzettel kapcsolatos iránymutatásokat követve elmarad az idén 40. születésnapját ünneplő Budapesti Tavaszi Fesztivál.
Magyarország Kormányának döntése értelmében, a világméretű egészségügyi veszélyhelyzettel kapcsolatos iránymutatásokat követve elmarad az idén 40. születésnapját ünneplő Budapesti Tavaszi Fesztivál.
A Mörk 2015-ben tűnt fel eszetlen szobakoncertjeivel, ma már sokan a nagy befutóesélyesek közé sorolják a kvartettet.
Az utóbbi évek egyik legnagyobb francia sikertörténete három bűbájos zenészlány triója, a L.E.J. A nyári slágerek kedves és franciásan elegáns feldolgozásaival hatalmasat robbantott dizőzök tavaly jelentették meg első saját dalokat tartalmazó nagylemezüket. Gyönyörű akusztikus dalok, csengő vokálok, üde sanzon-pop: ez a L.E.J., mely első magyarországi koncertjét a Budapesti Tavaszi Fesztivál keretében tartja az A38 Hajón.
A magyar cigányzene találkozása keleti gyökereivel világzenei fúzióban - élő elektronika, egzotikus népi hangszerek, soha nem hallott hangzások.
Egyesülés a zenében ‒ ennél találóbban nehezen lehetne leírni azt a szinte fesztiválméretű, nagyszabású afrobeat-afrojazz koncertet, amelyre a Budapesti Tavaszi Fesztivál keretében kerül sor az A38 Hajón. A Fela Kuti tiszteletére alakult, tizenhárom tagú Mabon Dawud Republic az első, és tulajdonképpen egyetlen magyarországi afrobeat big band. A nagyegyüttes egyik kulcsfigurája, a billentyűs Bognár Szabolcs pedig Àbáse nevű szólóprojektjét mutatja be, nigériai vendégzenészekkel.
A különleges tehetségű, a komolyzenét az elektronikus poppal egyedi és művészi módon ötvöző osztrák dalszerző-énekesnő, Anja Plaschg, művésznevén Soap&Skin hosszú várakozás után, október végén jelentette meg új nagylemezét. A From Gas to Solid / You Are My Friend magával ragadó, éteri, klasszikus hangszerekkel dúsított elektronikus kamarapopja leginkább Björk, Diamanda Galas és Aurora világához hasonlítható, de Soap&Skin teljesen eredeti és a saját utat jár. Az album magyarországi bemutatója Soap&Skin első itthoni koncertjének helyszínén, az A38 Hajón lesz április 5-én.
Sarp klasszikus zongoratanulmányai végeztével épp Steve Reich munkásságában mélyedt el, Lukas Vogel pedig saját fejlesztésű billentyűs hangszereivel kísérletezett. A duó attól az egyszerű ötlettől vezérelve jött létre, hogy mi lenne, ha a zongorakalapácsok össze lennének kapcsolva Vogel saját hangszerparkjával. John Cage nevezetes gondolatától felbátorodva kezdték el a közös munkát: „Nem értem azokat az embereket, akik rettegnek az új ötletektől. Én a régiektől rettegek.” Tavalyi, Open című lemezével a düsseldorfi Grandbrothers végleg kiemelkedett a frissebb neoklasszikus produkciók közül. Az utaztató elektronikus hangképek és a csilingelő zongoradallamok közötti összhang, ami a német duó kémiáját is meghatározza, épp annyira játékos és magával ragadó, amennyire esendően törékeny is. Az elektronika határterületeivel érintkező, kortárs komolyzenei hangzás legnagyobb európai reménységei.
Az Őrült Kalapos, azaz Chapelier Fou a francia downtempo elektronika egyik legegyedibb hangú, páratlanul változatos zenét komponáló alakja. A „komponálás” kifejezés nem véletlen – a klasszikus zenei végzettségű multiinstrumentalistát tavaly megjelent negyedik nagylemeze után a kísérletező elektronikus zene legnagyobbjai között emlegetik, valahol Amon Tobin és Yann Tiersen között. Zenéje azonban ellenáll mindenféle összehasonlításnak, Chapelier Fou teljesen egyedi úton jár, kompromisszumok nélkül valósítja meg zenei elképzeléseit. Kedves blődlik, vidám sanzonok, hiperbonyolult ritmusképletek, a legkülönbözőbb hangszerek páratlan gazdagsága, elektronikus hangszőnyegek, sűrű atmoszféra, vad hangulatváltások – ezekből áll össze a francia producer dús, minden pillanatban új és új meglepetéseket tartogató muzsikája.
Először játszik Budapesten a kanadai pop/art-rock formáció, az immáron több mint 10 éves Braids. A függetlenségét a kezdetek óta őrző együttes magját alkotó három tag tinédzserkora óta együtt zenél, jelenlétük töretlen. Jelenleg Montrealban dolgoznak, turnéztak már több kontinensen, és végre Magyarországra is eljutnak. Utoljára 2015-ben adtak ki nagylemezt, ami alapján joggal feltételezhetjük, hogy a koncertjükön megjelenik majd a következő albumuk anyaga is. A kanadai csapat előtt a hazai Belau lép fel. Végtelenül úszó szintetizátortémák, álmodozó visszhangok, simogató énekek: így lehetne röviden összefoglalni a zeneileg egyébként sok forrásból merítő formáció világát.
Öt év után újra Budapesten lép fel az észt Mumford & Sons, az Ewert And The Two Dragons! Az eleinte Sting-, Radiohead- és Jeff Buckley-feldolgozásokat játszó baráti társaság hamar elkezdett saját számokat írni – álomszép indie-folk dalaikkal pedig hamar megtalálták az utat a közönség szívéhez. Eddigi három lemezük tele volt a hatvanas-hetvenes évek trubadúrjainak a hatását magán viselő törékeny slágerekkel, amelyekhez tökéletesen passzol majd az A38 Hajó intim és meghitt koncertterme, illetve a két hazai előzenekar, a Hó Márton És A Jégkorszak és a The Somersault Boy.
A BTF és az A38 bemutatja
Budapesti Tavaszi Fesztivál